Klasická masáž

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Čo je však možno najdôležitejšie, celkovo sa môžete cítiť  lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia, vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek" sa používa dodnes.

Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli, ale môžu napríklad aj podporovať črevnú peristaltiku.Reflexná masáž

Pôvod reflexnej masáže siaha do obdobia 4 000 rokov pred n.l., vychádza z tých istých základov ako akupunktúra a akupresúra. Súčasne sa vyvíjala na viacerých miestach: Egypt, Čína , Americkí Indiáni , India,... , o ich spojenie sa zaslúžil Američan Dr. Wiliam Fitzgerald, v dvadsiatom storočí sa vyvinula v zložitú exaktnú vedu.

Základ reflexnej masáže tvorí fakt, že: energia neprestajne prúdi v tele prostredníctvom dráh a zón v tele a tie vyúsťujú do reflexných bodov na povrchu tela aj na chodidlách a rukách. Ak tento tok nič nehatí, sme zdraví. Ak ho však blokuje napr. napätie svalstva alebo okolitého tkaniva, objaví sa choroba. Masážou reflexných plošiek sa odstránia prekážky a znovu nastane harmónia vo všetkých systémoch.

Hlavným prínosom reflexnej masáže je relaxácia, zmiernenie napätia, zlepšenie krvného obehu, obnovenie funkcie zablokovanej nervovej sústavy, vytvorenie homeostázy medzi všetkými funkciami tela a najpodstatnejšie je, že masážou sa môže nepriamo vplývať na iné časti tela bez toho, aby sme sa ich dotýkali.

Keďže väčšina súčasných ťažkostí pramení zo stresových situácii, reflexná masáž môže byť prospešná pre širokú škálu ťažkostí.

Reflexná masáž a terapia je zameraná na poruchy pohybového systému ako zablokovaná krčná chrbtica a celá chrbtica, bolesti všetkých veľkých kĺbov, bolesti hlavy a neznesiteľné migrénové stavy (s úspešnosťou  90 %). Reflexná masáž je vynikajúci prostriedok k úľave pri poruchách funkcií a pochodov v tele, nie na mechanické a iné poruchy (aj keď i v tomto prípade sa dá pomôcť pri bolestiach).


Manuálna lymfodrenáž

- pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, odstrániť zdravotné problémy, ktorým by klasická športovo-rekondičná masáž uškodila                                                                                                                                     - po lymfodrenážnej masáži sa lepšie hoja operačné rany, dochádza k odľahčeniu preťažených dolných končatín
- dochádza k zlepšeniu obehu a pohybu lymfatických tekutín v tele a tým k odvádzaniu nečistôt z krvi, ktoré môžu byť príčinou mnohých závažných ochorení
- zmierňuje bolestivé napätie v končatinách, obnovuje a posilňuje celý lymfatický systém
- prináša uvoľnenie a vítanú úľavu

Lymfodrenáž tváre

Vyhladzuje pokožku, podporuje hydratáciu tváre zvnútra, predchádza tvorbe vrások, efektívne odstraňuje z tváre únavu (opuchy, kruhy okolo očí) a uvoľňuje celkové napätie tváre. Je mimoriadne vhodná po plastických operáciách, úrazoch na tvári, pri akné, bolestiach hlavy, migréne i ako prevencia proti tvorbe vrások.